Current track

Title

Artist

Background

DUŻO EMOCJI W KONKURSIE DRUŻYN MIESZANYCH

Napisany przez , 2 marca 2019

Za nami ostatnie zawody na kończących się dzisiaj mistrzostwach świata w Seefeld. W rywalizacji drużyn mieszanych o medale walczyło 13 reprezentacji, wśród nich biało – czerwoni, którzy po pierwszej serii zajmowali 3 miejsce, jednak ostatecznie sklasyfikowani zostali na miejscu 6. Złoty medal zdobyli Niemcy.

Polska wystąpiła w składzie – Kinga Rajda, Dawid Kubacki, Kamila Karpiel i Kamil Stoch.
Zawody przebiegły w dość równych warunkach atmosferycznych. Od samego początku rywalizacji widać było dominacje dwóch ekip – Niemiec i Austrii. Już po pierwszej serii było wiadomo, że to właśnie oni będą walczyć o złoty medal, gdyż zdołali stworzyć bardzo dużą przewagę punktową nad innymi krajami.
Jako pierwsza w naszej kadrze na belce pojawiła się Kinga Rajda, która skoczyła 91,5 metra i Polska po pierwszej grupie zajmowała 8 miejsce. W drugiej grupie skakał Dawid Kubacki. Zawodnik z Nowego Targu swoim skokiem udowodnił wszystkim, że tytuł mistrza świata nie wziął się z przypadku. Kubacki skoczył 112 metrów, ustanawiając przy tym nowy rekord skoczni. W trzeciej grupie startowała Kamila Karpiel. 17 – latka osiągnęła identyczną odległość co jej o rok starsza koleżanka z reprezentacji. Ostatni w naszej drużynie startował Kamil Stoch, który wylądował na setnym metrze i niespodziewanie Polska po pierwszej serii zajmowała 3 miejsce.

Wyniki po pierwszej serii:

W drugiej serii kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Walka o złoty i brązowy medal toczyła się do ostatniego skoku. Biało – czerwoni znowu pokazali się z bardzo dobrej strony i po skokach Kamili Rajdy (97 metrów) i Dawida Kubackiego (110 metrów) pachniało niespodzianką. Medalu jednak zdobyć się nie udało. W trzeciej grupie serii finałowej Kamila Karpiel po raz kolejny skoczyła tyle samo co Rajda, a Kamil Stoch skoczył 105,5 metra. Świetnym skokiem popisał się Ryoyu Kobayashi, który doleciał do 113 metra, zostając nowym rekordzistą skoczni. 
Ostatecznie Polska zajęła 6 miejsce. Złoto wywalczyli Niemcy, srebro Austriacy, a brąz Norwegowie.

Wyniki konkursu drużyn mieszkanych:

Źródło: sport.tvp.pl
Fot: skijumping.pl, pomorska.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Kontynuuj czytanie