Dublet Roberta Lewandowskiego

Napisany przez , 8 listopada 2018

W meczu czwartej kolejki Ligi Mistrzów UEFA Bayern Monachium pokonał AEK Ateny 2:0. Obie bramki dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, który zanotował przebłysk formy i zaliczył bardzo dobry występ.

Dla Roberta Lewandowskiego było to setne spotkanie w europejskich pucharach. Polak od pierwszej minuty spotkania był bardzo zmotywowany, by uczcić ten jubileusz golem.

W 29 minucie po rzucie rożnym faulowany był Lewandowski, a sędzia bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie wykonał rzut karny, dając prowadzenie gospodarzom. Chwile później znakomitą sytuację miał Thomas Mueller, ale został powstrzymany przez obrońców rywali i do przerwy drużyna z Monachium prowadziła jednym golem.

W 71 minucie szczęście uśmiechnęło się do kapitana polskiej reprezentacji i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Lewandowski kolanem skierował piłkę do bramki, dając Bayernowi dwubramkową przewagę. Gospodarze nie zamierzali jednak na tym poprzestawać i napierali na bramkę rywali. Szanse na zdobycie gola miał Serge Gnabry i ponownie Mueller, ale brakowało im dokładności. W 83. minucie szansę na hat-tricka miał Lewandowski, ale jego uderzenie głową, po nodze jednego z obrońców, przeszło tuż obok słupka.

W doliczonym czasie gry Lewandowski zszedł z boiska, a kibicie, którzy przyszli na Allianz Arenę  oglądać to widowisko pożegnali go głośnymi owacjami. Wynik spotkania nie uległ zmianie i Bayern wygrał 2:0.

Źródła: sport.onet.pl

Fot: przegladsportowy.pl, sportowefakty.wp.pl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.