Current track

Title

Artist

Background

Dublet Polaków w Grand Prix Niemiec

Napisany przez , 5 czerwca 2022

Patryk Dudek okazał się najlepszy w rozgrywanym 4 czerwca Grand Prix na niemieckim torze w Teterowie. Tuż za nim do mety dojechał kolejny nasz reprezentant – Bartosz Zmarzlik, powiększając przy tym swoją przewagę nad Maciejem Janowskim w klasyfikacji generalnej.

Grand Prix Niemiec było czwartą rundą tegorocznych zmagań, które mają wyłonić najlepszego żużlowca na świecie. Można też powiedzieć, że jak dotąd tor w Teterowie był dla zawodników zdecydowanie najbardziej wymagający. Jednak od początku znakomicie radził sobie na nim Patryk Dudek, który wygrał fazę zasadniczą, zdobywając 13 punktów.

Pozostali reprezentanci Polski również bardzo dobrze rozpoczęli turniej. Po dwóch pierwszych seriach w czołówce byli wszyscy zawodnicy z naszego kraju. Później jednak zmagali się oni z pewnymi problemami. Największe miał Maciej Janowski, który ostatecznie zakończył zmagania z dorobkiem 6 punktów i po raz pierwszy w tym sezonie nie awansował do półfinału. Odpadł także Paweł Przedpełski, ale w jego przypadku nie była to niestety niespodzianka. Natomiast Bartosz Zmarzlik, mimo drobnych problemów, dosyć pewnie awansował do dalszej fazy zawodów – zdobycie 10 punktów pozwoliło mu na zajęcie 5 pozycji.

Tak więc w półfinałach zobaczyliśmy dwóch reprezentantów Polski. Dodatkowo dla Dudka był to pierwszy od 2019 roku awans do tej fazy turnieju. Wtedy zawodnicy również rywalizowali w Teterowie. I to właśnie popularny „Duzers” pierwszy wyjechał na tor w półfinale. Jego rywalami byli Brytyjczycy Robert Lambert i Tai Woffinden oraz Duńczyk Leon Madesn. Polak poradził sobie bardzo dobrze i wygrał bieg. Drugą pozycję zajął Robert Lambert i po raz pierwszy w karierze awansował do finału.

W drugim biegu półfinałowym wystąpili Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren, Dan Bewley oraz Jason Doyle. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Szwed Lindgren, który na drugim łuku wykorzystał błąd Polaka i go wyprzedził. Zmarzlik natomiast do końca musiał rywalizować o awans z Bewleyem, jednak ostatecznie mu się to udało.

W ostatnim biegu zawodów ponownie najlepszy był Patryk Dudek, który objął prowadzenie już po samym starcie. Na drugim miejscu do mety, bez większych problemów dojechał Zmarzlik. Podium uzupełnił jeszcze Fredrik Lindgren. Dla Dudka było to trzecie zwycięstwo w karierze i pierwsze od Grand Prix Słowenii z 2018 roku.

Przed zawodami, Zmarzlik prowadził w klasyfikacji generalnej cyklu, jednak wyprzedzał Macieja Janowskiego o ledwie jeden punkt. Po słabszym występie „Magica” w Niemczech, ten dystans wzrósł do 11 punktów. Natomiast Dudek dzięki zwycięstwu awansował na 8 miejsce i do pozycji gwarantującej start w przyszłorocznym sezonie traci już tylko punkt.

Kolejna runda Grand Prix odbędzie się 25 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. Ostatni raz zawody rozgrywano tam w 2020 roku. Wówczas pierwsze miejsce zajął Fredrik Lindgren, a żaden z reprezentantów Polski nie awansował do finału. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.