Dublet Ferrari, dramat Red Bulla i sukces Haasa – niesamowity start sezonu 2022 w F1

Napisany przez , 20 marca 2022

Nikt nie spodziewał się takiego widowiska już w pierwszym wyścigu tego sezonu. Charles Leclerc zdobył grand prix Bahrajnu po zaciekłej walce z mistrzem świata Maxem Verstappenem. Niestety obydwa bolidy Red Bulla nie ukończyły wyścigu, mimo utrzymywania wysokich pozycji przez większość czasu. Zespół poinformował, że w obu przypadkach za awarię odpowiadała zepsuta pompa paliwowa. Problemy dotknęły również kierowcę Alpha Tauri – siostrzanego zespołu Red Bulla. Pierre Gasly musiał opuścić bolid, który stanął w płomieniach. Na metę zaraz za Monakijczykiem dojechał jego kolega z zespołu Carlos Sainz, wywalczając dublet dla Ferrari. Najniższy stopień podium zajął Lewis Hamilton, zajmując pozycje Sergio Pereza po jego problemach z bolidem. Pozostałe miejsca punktowane to kolejno : George Russell, Kevin Magnussen, Valtteri Bottas, Esteban Ocon, Yuki Tsunoda, Fernando Alonso oraz Zhou Guanyu.

Piąte miejsce kierowcy Haasa to dla wielu osób najbardziej ekscytująca wiadomość z Bahrajnu. Kevin Magnussen tym jednym wyścigiem zdobył więcej punktów, niż cały zespół przez sezony 2020 oraz 2021. Po kontrowersjach związanych z zerwaniem umowy z rosyjskim sponsorem Uralkali, oraz rozstaniem z rosyjskim kierowcą Nikitą Mazepinem, spekulacje na sezon 2022 dla Haasa były dosyć ponure, jednak tak wysoka pozycja duńskiego kierowcy rozwiała wszelkie wątpliwości i wzbudziła nadzieję fanów na udany sezon.

Kolejnym zaskoczeniem było dziesiąte miejsce Zhou Guanyu, chiński kierowca Alfy Romeo zdobył punkty w swoim pierwszym wyścigu w formule 1, genialne osiągnięcie.

Fani spodziewali się kolejnej odsłony walki Maxa Verstappena z Lewisem Hamiltonem, jednak po pierwszym wyścigu pojawiło się wiele głosów mówiących, że tym razem to Ferrari będzie głównym rywalem Red Bulla. Co więcej, eksperci przewidują, że możemy być świadkami wyjątkowo nieudanego sezonu dla Mercedesa.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.