Drugie zwycięstwo reprezentacji Polski

Napisany przez , 24 marca 2019

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 swój drugi mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2020 roku. Na Stadionie Narodowym biało – czerwoni podejmowali drużynę Łotwy.

Pierwsza połowa nie poszła po myśli naszych reprezentantów. Łotwa, która znajduję się 103 miejsca za Polską w rankingu FIFA stwarzała sobie dogodne sytuacje i bardzo dobrze funkcjonowała w obronie.
Polacy próbowali atakować lecz nie udało im się pokonać bramkarza rywali.
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.
W drugiej połowie widać było dużą determinację i chęć zdobycia gola przez biało – czerwonych.
Ta sztuka udała się Robertowi Lewandowskiemu w 76 minucie. Bardzo dobrze dośrodkował Reca, a Lewy pewnie głową pokonał Pavelsa Steinborsa.
Polska nie odpuszczała. W 84 minucie zagranie z rzutu rożnego wykorzystał Kamil Glik i nasi reprezentanci byli niemal pewni zgarnięcia 3 punktów.
W pierwszym meczu biało – czerwoni pokonali w Wiedniu Austrię 1:0, a gola na wagę zwyciestwa zdobył Krzysztof Piątek.
Polska po dwóch meczach ma na swoim koncie 6 punktów i jest liderem grupy G.

Źródło: sport.tvp.pl
Fot: nczas.com, sportowefakty.wp.pl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.