Dreszczowiec w Kielcach. Gol z przewrotki w końcówce spotkania na wagę zwycięstwa Korony.

Napisany przez , 6 kwietnia 2022

5 kwietnia o godzinie 20:30 na Suzuki Arenie w Kielcach zostało  rozegrane spotkanie 25 kolejki, Fortuny 1 ligi pomiędzy Koroną Kielce a Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla Kielczan wygrana w tym spotkaniu to był priorytet, jeśli marzą oni o bezpośrednim awansie do Ekstraklasy. Mecz był niezwykle wyrównany, obie drużyny mogły go wygrać, jednak błysk geniuszu Jacka Kiełba w 94 minucie i  piękne uderzenie przewrotką dały Koronie niezwykle cenne trzy punkty.

Spotkanie już od samego początku stało na niezłym poziomie, Podbeskidzie swoją pierwszą okazje miało w 4 minucie, gdy to Kamil Biliński wpadł w pole karne i oddał celny strzał na bramkę Konrada Forenca. Ta sytuacja nie zniechęciła Korony i już w 10 minucie sprytnym strzałem popisał się będący ostatnio w dobrej formie Dawid Błanik tym samym wyprowadzając Kielczan na prowadzenie. Na odpowiedź drużyny z Bielska-Białej trzeba było czekać, aż do 51 minuty, kiedy to Yigit Celtik wraz z Kamilem Bilińskim rozmontowali obronę Korony i Turek wpisał się na listę strzelców. Podbeskidzie w doliczonym czasie gry powinno strzelić przynajmniej jedną bramkę, ale w sukurs bramkarzowi Korony dwa razy przyszedł słupek. Czego nie udało się Podbeskidziu, udało się ulubieńcowi kieleckich trybun Jackowi Kiełbowi, który strzałem z przewrotki w końcówce spotkania sprawił że trzy punkty pozostały w Kielcach. Korona tym zwycięstwem zbliża się do zajmującego drugą lokatę Widzewa Łódź i do samego końca sezonu będzie się liczyła w walce o bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Kluczowym meczem w kontekście ewentualnego awansu może się okazać spotkanie z wyżej wspomnianym Widzewem, które odbędzie się  26 kwietnia w Łodzi.

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (Błanik, Kiełb- Celtik)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.