Dominacja Manchesteru City w meczu z Arsenalem

Napisany przez , 15 grudnia 2019

Manchester City pewnie pokonał Arsenal Londyn 3:0, w najbardziej oczekiwanym meczu 17 kolejki Premier League. Fantastyczny mecz zaliczył Kevin De Bruyne, który zdobył 2 gole. Na listę strzelców wpisał się także Raheem Sterling.
Manchester City's treble shows their dominance and it will ...
Wynik meczu otworzył już w 2 minucie Kevin De Bruyne. Gabriel Jesus dograł do wbiegającego w pole karne Belga, a ten bardzo pewnie pokonał bramkarza Arsenalu, strzałem tuż pod poprzeczkę bramki.

W 15 minucie spotkania było już 2:0. Brak skuteczności i pomysłu gospodarzy umiejętnie wykorzystali zawodnicy Manchesteru City. Świetną akcje wypracował De Bruyne, który wbiegł na szesnasty metr i podał piłkę do Raheema Sterlinga, a ten bez najmniejszych problemów podwyższył wynik spotkania.

W 40 minucie wynik ustalił „bohater” meczu – Kevin De Bruyne. Urwał się on spod „opieki” obrońców i dokładnym, płaskim strzałem na dalszy słupek pokonał Bernda Leno.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca. Brak skuteczności Arsenalu i bezpieczny wynik dla Manchesteru sprawił, że kibice zebrani na stadionie i przed telewizorami nie zobaczyli już żadnego gola.

Pewna wygrana gości powoduje, że znacznie zbliżyli się oni w tabeli Premier League do Leicesteru City, który aktualnie zajmuje drugą pozycje, z dorobkiem 39 punktów. Manchester City traci do „Lisów” zaledwie 4 oczka. Na pierwszym miejscu pewnie utrzymuje się Liverpool, który uzbierał już 49 punktów i pewnie zmierza po tytuł mistrza. Arsenal Londyn zajmuje 9 lokatę, ze stratą aż 27 punktów do lidera.

Źródło: sport.tvp.pl
Fot: skysports.com, footyheadlines.com

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.