Current track

Title

Artist

Background

DOBRE ROZPOCZĘCIE SEZONU POLSKICH SKOCZKÓW

Napisany przez , 18 listopada 2018

Za nami pierwszy konkurs zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbył się na polskiej ziemi – w Wiśle. Polscy skoczkowie pokazali się z bardzo dobrej strony. Najlepszy w naszej reprezentacji okazał się Kamil Stoch, który po udanej pierwszej serii i 2 lokacie, ostatecznie zakończył zawody na miejscu 4. Wygrał Rosjanin – Jewgienij Klimow.


Pierwsza seria konkursy przebiegała w dość zmiennych warunkach pogodowych. Najlepiej pod narty podwiało Jewgienijowi Klimowowi, który skoczył 127,5 metra i na półmetku rywalizacji był liderem. Tuż za jego plecami uplasował się Kamil Stoch (126,5 m) i Japończyk – Ryoyu Kobayashi, któremu udało się pofrunąć, aż 137,5 metra. Zawodnik z kraju Kwitnącej Wiśni zakończył jednak pierwszą serię na 3 miejscu, gdyż jego skok był podparty. Do drugiej serii zakwalifikowało się pięciu Polaków. Ta sztuka nie udała się jedynie Stefanowi Huli (115 metrów).

Wyniki Polskich skoczków po pierwszej serii: Kamil Stoch (2), Piotr Żyła (9), Dawid Kubacki (12), Jakub Wolny (21), Maciej Kot (29).

W drugiej serii kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Warunki atmosferyczne nie sprawiały zawodnikom już takich problemów, jak w serii eliminacyjnej. Świetną próbą popisał się Piotr Żyła, który skoczył 131 metrów i Dawid Kubacki – 128 m. Kamil Stoch do prowadzącego Klimowa tracił zaledwie 2 punkty i potrzebował solidnego skoku, aby walczyć o zwycięstwo w zawodach. Stoch skoczył dobrze, ale za krótko. 127 metrów pozwoliło „Orłowi z Zębu” zając dopiero 4 lokatę w całych zawodach. Do podium Polakowi brakło zaledwie 0,3 pkt.

Wyniki pierwszych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle:
1. Jewgienij Klimow – Rosja.
2. Stephan Leyhe – Niemcy.
3. Ryoyu Kobayashi – Japonia.

Pozycje Polaków: Kamil Stoch (4), Piotr Żyła (6), Dawid Kubacki (8), Jakub Wolny (23), Maciej Kot (29), Stefan Hula (38).

Źródło: sport.pl
Fot: rmf24.pl, sport.dziennik.pl


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.