Current track

Title

Artist

Background

Dobra wiadomość dla Korony Handball

Napisany przez , 4 marca 2020

Milion złotych-tyle minimalnie będzie musiał wynosić budżet klubów, aby otrzymać licencje na grę w Superlidze Kobiet w sezonie 2020/2021. Zmniejszenie tej sumy zwiększa szanse Korony Handball na przystąpienie do najwyższych rozgrywek w Polsce.

W porównaniu do zeszłego sezonu próg finansowy został obniżony o 400 tysięcy złotych, co ułatwia spełnienie tego kryterium przez kielecki klub. Korona Handball bedzie się także starał o dofinansowanie od miasta. Aby jednak mieć podstawy do aplikowania o licencje trzeba też spełnić kryterium sportowe. W tym aspekcie nie ma na ten moment powodów do większych obaw. Korona jest liderem grupy B I ligi i jeśli utrzymają to miejsce w brażach zagrają ze zwycięzcą grupy A.

Podopieczne Pawła Tetelewskiego grały w PGNiG Superlidze w sezonach 2017/18 i 2018/19, czyli przed założeniem ligii zawodowej z początkiem obecnego sezonu. Wymagany budżet wynosił 1,4 miliona złotych, co było jednym z powodów dlaczego Korona Handball nie otrzymała zezwolenia na grę w Superlidze.

W opublikowanym przez PGNiG Superligę Kobiet regulaminie postępowania licencyjnego na następny sezon (tj. 2020/2021) określone jest, że kapitał zakładowy musi wynosić 1 milion złotych, aby wniosek mógł być rozpatrzony pozytywnie. Oczywiście nie jest to jedyne kryterium jakie trzeba spełnić. Klub musi mieć między innymi halę odpowiednia do rozgrywania meczów piłki ręcznej, a także umożliwiającą transmisję telewizyjną. Proces licencyjny potrwa do końca kwietnia.

Zdjęcie: http://koronahandball.pl/ / Patryk Ptak

 


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.