Disney+ w Polsce: wszystko co musisz wiedzieć

Napisany przez , 16 czerwca 2022

Mimo, że serwisów, na których możemy oglądać nasze ulubione filmy i seriale na żądanie jest już cała masa, Polacy z niecierpliwością czekali na kolejny z nich. Disney+ wkracza do naszego kraju przy okrzykach radości i wielkich oklaskach. Co dokładnie trzeba wiedzieć o tym nowym serwisie wideo na żądanie? Ile będzie nas kosztować abonament? Co możemy znaleźć w ofercie Disney+?

Disney nigdy nie robił tajemnicy z tego ile będzie kosztować nas nowa usługa. Cena, którą Polacy są zobowiązani ponieść za otrzymanie dostępu do Disney+ to 28,99 zł miesięcznie. W ramach promocji można wykupić dostęp do usługi na rok z góry w cenie 229,90 zł. Opcja standardowa na rok to 12 miesięcy w cenie 10 (289,90 zł). Oprócz tego klienci takich firm jak Polsat Box, Netia, Plus i Polsat Box mogą liczyć na Disney+ za darmo nawet na dwa lata.

Od komputerów, przez smartfony i tablety, na konsolach do gier i Smart TV kończąc – nowy serwis wideo na żądanie dostępny jest na najróżniejszych urządzeniach. Na początku był dostępny w przeglądarce, na urządzeniach mobilnych z Androidem i na Android TV, a chwilę później trafił na iPhone’y, iPady i przystawki Apple TV; można więc spodziewać się także kolejnych platform.

Na pewno większość z was kojarzy moment kiedy jedziecie pociągiem czy autobusem w jakąś dłuższą podróż i idealnym sposobem na zabicie czasu wydaje się wtedy obejrzenie ulubionego serialu lub ciekawego filmu. Niestety często w takich sytuacjach zdarza się, że internet nie ma litości i lubi sobie gdzieś uciec. W przypadku Disney+ na szczęście będzie możliwość pobierania filmów i seriali na dysk, żeby oglądać je bez połączenia z internetem – ale na wybranych urządzeniach. Zaliczają się do nich sprzęty mobilne z Androidem oraz iOS-em/iPadOS-em, a także komputery z systemem Windows 10 lub Windows 11.

Strona jest pełna kultowych animacji i filmów od Disneya i jego studia Pixar. Ponadto istnieje wiele dokumentów, materiałów z National Geographic oraz materiałów zaczerpniętych z 20th Century Studios i FOX. Disney+ to nie tylko produkty rodzinne, bo oprócz nich można znaleźć też np. horrory. Niewątpliwie rdzeń biblioteki Disneya obejmuje teraz dzieła Marvel Cinematic Universe oraz adaptacje animowanych komiksów i obsady bez MCU.

Wiele osób zastanawia się, czy Disney z pozwoli na dzielenie się swoim kontem z innymi. Okazuje się, że tak, bowiem pod jednym kontem możesz utworzyć do siedmiu profili. Dzięki temu wystarczy jeden abonament dla całej rodziny, czyli rodziców i dzieci (dostępne są również opcje kontroli rodzicielskiej).

Każdy użytkownik ma dostęp do własnej historii przeglądania i może wybrać własny awatar i nazwę użytkownika. Należy dodać, że jednocześnie z usługi mogą korzystać maksymalnie cztery osoby, a gdy piąta osoba spróbuje odtworzyć wideo, odpowiedni komunikat przypomni o tym ograniczeniu.

Pozostaje tylko zebrać swoją własną disneyowską rodzinkę i cieszyć magią niesamowitych dzieł kina!

Otagowano jako