Der Klassiker dla Bayernu

Napisany przez , 9 listopada 2019

W dniu dzisiejszym zakończyła się jedenasta kolejka niemieckiej Bundesligi. Bez wątpienia najciekawszym meczem tej kolejki było starcie Borussi Dortmund z Bayernem Monachium. Bawarczycy „zmietli” z boiska Borussie 4:0, a główną rolę na boisku odegrał Robert Lewandowski.

Bayern od początku sezonu szukał swojej formy, przy okazji borykając się z wieloma problemami. Po tym, gdy Niko Kovac został zwolniony ze stanowiska trenera Bayernu, jego funkcję objął Hansi Flick, trener tymczasowy, na którym ciąży ogromna presja biorąc pod uwagę nierówną grę jego zawodników.

Flick objął stanowisko po porażce Bayernu z Eintrachtem Frankfurt 1:5. Później 54 letni szkoleniowiec wygrał ze swoim zespołem w Lidze Mistrzów pokonując Olympiakos 2:0. Starcie z Borussia było jednak czymś znacznie trudniejszym.

Rzeczywistość okazała się nieco inna. Bayern kontrolował przebieg spotkania w każdym aspekcie o czym świadczą statystyki strzałów, posiadania piłki oraz celność podań. Worek z bramkami otworzył Robert Lewandowski w 17 minucie spotkania po wrzutce w pole karne Pavarda. Takim też wynikiem skończyła się pierwsza połowa spotkania.

Lepszego początku drugiej połowy Bawarczycy nie mogli sobie wymarzyć. W 47 minucie na 2:0 podwyższył Gnabry, tym razem asystę zaliczył Thomas Müeller. Z każdą kolejną minutą było widać słabnącą Borussie, co Bayern skrzętnie wykorzystywał chcąc dobić „rannego rywala”. W 76 minucie Robert Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców, doskonale przyjmując futbolówkę dograną od Müellera, było już 3:0. Kilka minut później było już 4:0. Tym razem jednak swojego bramkarza pokonał były zawodnik Bayernu Matts Hummels.

Dzięki temu zwycięstwu Bayern wskoczył na 3 lokatę w tabeli, Borussia natomiast spadła na 5 miejsce, lądując za plecami Hoffenheimu. Liderem tabeli Borussia Mönchengladbach o punkt przed RB Lipsk.

Źródło zdjęcia: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.