Current track

Title

Artist

Background

Dawid Kubacki zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni

Napisany przez , 6 stycznia 2020

Dawid Kubacki po dwóch rewelacyjnych skokach zwyciężył zawody w Bischofshofen, tym samym wygrywając 68. Turniej Czterech Skoczni. 

Właśnie zakończył się ostatni konkurs skoków narciarskich w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Po trzech poprzednich Dawid Kubacki z wynikiem 830,7 punktów i przewagą 9,1 punktu nad Norwegiem Mariusem Lindvikiem prowadził w klasyfikacji TCS. W walce o podium udział wzięli kolejno trzeci i czwarty – Niemiec Karl Geiger (817,4 pkt.) oraz ubiegłoroczny triumfator z Japonii Ryoyu Kobayashi (817 pkt.).

Pomimo oczu zwróconych na czołowych zawodników TCS emocji podczas pierwszej serii nie brakowało. Jako pierwszego z Polaków zobaczyliśmy Piotra Żyłę, który startował w parze z Timim Zajcem, którego pokonał różnicą 4 metrów.
Kolejnym z Polaków na belce startowej był Maciej Kot, jednakże przegrał on w rywalizacji z Junshiro Kobayashim, tym samym nie uzyskując kwalifikacji do serii finałowej.
Wszyscy jednak czekaliśmy na występ Dawida Kubackiego, który skokiem o długości 143 metrów udowodnił, że dzisiaj zmierza po zwycięstwo nie tylko Turnieju Czterech Skoczni, ale także i konkursu w Bischofshofen. Odległość i styl przełożyły się na punkty, które dały Polakowi pierwsze miejsce do końca kwalifikacji.
Następnie zobaczyliśmy występ Kamila Stocha, który po pierwszej serii zajął 13. miejsce oraz Stefana Huli, który przegrał kwalifikacje z Niemcem Constantinem Shmidem.

Ponownie jako pierwszy z Polaków skakał Piotr Żyła, który wylądował na 129. metrze ostatecznie zajmując 27. miejsce. Kamil Stoch utrzymał pozycję oddając skok długości 134. metrów. Następnie zaraz po skoku Ryoyu Kobayashi prowadzenie objął Peter Prevc oddając jeden z najdłuższych skoków drugiej serii (138 metrów).
Konkurs zbliżał się do końca, a czekając na skok Dawida Kubackiego mogliśmy obejrzeć występy jego rywali Mariusa Lindvika i Karla Geigera, którzy skoczyli odpowiednio 137 metrów i 136 metrów, zajmując tym samym i dwie pierwsze pozycje w tabeli.
Następnie Polak ponownie pokazał formę i przypieczętował podwójne zwycięstwo skokiem na 140,5 metra.
Dawid Kubacki, który rok temu zdobył tytuł mistrza świata został dzisiaj trzecim Polakiem po Adamie Małyszu i Kamilu Stochu, który zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni.

Źródło: TVP Sport


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie