Current track

Title

Artist

Background

Czy YNW Melly zostanie skazany na karę śmierci?

Napisany przez , 24 września 2020

YNW Melly, który 12 lutego 2019 roku został oskarżony o morderstwo na dwóch osobach może trafić przed najcięższy wymiar sprawiedliwości – karę śmierci. Raper został oskarżony o zabójstwo dwóch przyjaciół, artystów również działających w środowisku rapowym na Florydzie – mowa tu o Anthonym Williamsie (YNW Sakchars) i Christopherze Thomasie Jr. (YNW Juvy), którzy zginęli w tragicznej strzelaninie 26 października 2018 w mieście Miramar na Florydzie.

Jamell Maurice Demons, czyli właśnie YNW Melly został aresztowany w lutym 2019 roku, pod zarzutem zabójstwa pierwszego stopnia według prawa stanu Floryda. Raper został skazany na dożywocie, a do jego oskarżeń dochodzi podejrzenie zabójstwa zastępcy szeryfa z Gifford, do którego miało dojść w 2017 roku.

Raper „za kratkami” zmagał się nie tylko z ciągle nie wyjaśnioną sprawą i udowodnieniem winy w popełnieniu przestępstw, ale też pozytywnym wynikiem na wirus COVID-19 z 27 sierpnia. Artysta poinformował o tym swoich fanów w jednym z postów na twitterze i wskazywał swój zły stan zdrowotny.

Oficjalne oświadczenie stanu Floryda brzmi „w zimny, wyrachowany i przemyślany sposób, bez pretensji moralnych lub prawnego usprawiedliwienia” zamordował swoich przyjaciół. Pytanie czy YNW Melly grozi kara śmierci, jest ciężkie. Przekazy medialne powiem są zgoła odmiennego zdania na ten temat, jedne potwierdzają, inne zaprzeczają jakoby artysta miał trafić przed najcięższy wymiar sprawiedliwości możliwy do wymierzenia w USA.

Według The Fader, prokurator oświadczył, że morderstwa jakich miał dokonać Jamell Demons były „szczególnie ohydne, okropne lub okrutne„, a motywem popełnienia tego przestępstwa był zysk pieniężny dla rapera. Portal oświadcza, że prokuratorzy powiązali artystę z lokalnym gangiem, co mocno utrudnia sprawę dla YNW Mellyego.

Problem kary śmierci w sądach USA w ponad 80 procentach kończy się anulowaniem. Warto wspomnieć, że w stanie Floryda jak do tej pory wykonano jedynie 10 wyroków śmierci, które zostały faktycznie wykonane. Głównym problemem prawnym jest wiele sprzeczności, czy ustawa jest faktycznie zgodna z konstytucją Stanów Zjednoczonych.

Według ustaleń portfalu republicworld.com stan Floryda nie domaga się kary śmierci rapera.

Źródła: The Fader, republicworld.com

Fot: YNWMelly / Twitter


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.