Czas wystaw artystycznych w Bibliotece Uniwersyteckiej

Napisany przez , 31 października 2019

Wystawa „Uniwersytet Jana Kochanowskiego. 50 lat uczelni”(ściśle związana z historią uczelni) miała miejsce 23 października 2019 r. o godzinie 17:30 na parterze Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Świętokrzyskiej 21 E. Autorem wystawy był Rafał Olbiński – sławny malarz i grafik pochodzący z Kielc.

Spotkanie prezentowało długą historię uczelni od początku jej powstania po dzień dzisiejszy, czyli okres od 1969 r. do 2019 r.

Rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Jacek Semaniak poruszył kwestię zmian, jakie ujrzały światło dzienne w ciągu najbliższych lat.

Chodziło głównie o osiągnięcia kategorii naukowej czyli o zwiększenie ilości publikowanych pism bazy SCOPUS.

„Mamy do czynienia nie z ewolucją, ale z rewolucją” – podsumował prof. Jacek Semaniak.

Szeroki wachlarz działalności uczelni został zaprezentowany poprzez fotografie, różnego rodzaju pamiątki i dokumenty archiwalne. Ekspozycja zgromadziła liczne grono – około 300 osób.

Podczas trwania wystawy Rafał Olbiński podzielił się ze swoimi słuchaczami własnymi poglądami dotyczącymi sztuki, kultury i polityki, zaprezentował również plakat z okazji jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.