Current track

Title

Artist

Background

Coś dla odprężenia – recenzja książki „Prządki księżycowe” autorstwa Mary Stewart

Napisany przez , 23 listopada 2020

Za oknami coraz chłodniej, wieczory długie a nauki coraz więcej! A jednak mimo wszystko czy nie warto by było sięgnąć po dobrą książkę? Na przykład taką, która niedość, że nas zaciekawi, to jeszcze przeniesie w ciepłe rejony europy, gdzie zapomnimy o rękawiczkach, kurtce i ciepłym szaliku? Dziś proponuję Wam właśnie taką lekturę. Nosi ona tytuł „Prządki księżycowe” a została napisana przez Mary Stewart.

Jej główną bohaterką jest 22-letnia Nicola, która chcąc odpocząć od zgiełku miasta wyrusza wraz ze swą starszą kuzynką Frances w dzikie, górzyste rejony Krety, gdzie króluje piękna, wiosenna sceneria. Kobiety planują tam dobrze wypocząć. Na dodatek pasją Frances są kwiaty, więc będąc w tych stronach kuzynka Nicoli będzie mogła na żywo zobaczyć i sfotografować okazy widziane do tej pory jedynie w hodowlach. Jednak plany tych dwóch kobiet szybko ulegają zmianie. Dlaczego?

Nicola na miejsce wypoczynku przybywa pierwsza, więc w oczekiwaniu na kuzynkę spaceruje po górach i cieszy się pięknem przyrody. Przez przypadek natrafia na rannego anglika Marka Langlay’a i jego greckiego opiekuna Lambisa i w tym właśnie momencie kończą się sielskie wakacje, gdyż odważna Nicola chcąc pomóc anglikowi oraz jego bratu, wplątuje się w historię związaną z szajką tutejszych rabusiów. Nicola wtajemnicza w całą sprawę swoją kuzynkę a ta skwapliwie jej pomaga. Kobiety krok po kroku rozwikłują zagadkę, szukają brata Marka – Colina i boją się o jego los. Oczywiście nie zdradzę Wam, jak zakończyła się ta historia.

„Prządki księżycowe” to odprężająca lektura na zimowe wieczory. Zagadka kryminalna i romans Nicoli z Markiem tworzą zgrabną całość i sprawiają, że chce się sięgać po lekturę. Książkę szybko się czyta, bo trzyma w napięciu.

Naprawdę, gorąco polecam! 🙂


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.