Copa America dla Argentyny

Napisany przez , 14 lipca 2021

Argentyna wygrała po raz 15 Copa America. W finale na Maracanie pokonali Brazylię 1:0 po bramce Angela Di Marii w 22 minucie.

Starcie gigantów futbolu

Duża część sympatyków piłki nożnej patrzyła na ten mecz tylko przez pryzmat pojedynku Messi vs Neymar. Argentyńczyk rozegrał wspaniały turniej, zdobywając 4 gole i notując 5 asyst, a gwiazdor Canarinhos popisał się dwoma trafieniami i 3 ostatnimi podaniami przy bramkach swojego zespołu. Niestety w finałowym starciu obaj zawodnicy zagrali poniżej oczekiwań.

Krew, pot i łzy

Zamiast pięknej gry i popisów technicznych zobaczyliśmy mecz walki, obfitujący w wiele ostrych fauli. Urugwajski arbiter w pierwszej połowie pokazał tylko 2 żółte kartki. Na szczęście po przerwie był już bardziej konsekwentny i w drugich 45 minutach napomniał 4 zawodników Argentyny i 3 Brazylii. Na popisy techniczne fani musieli czekać do 22 minuty, kiedy Rodrigo De Paul zagrał kapitalną prostopadłą piłkę do Di Marii, a skrzydłowy PSG pięknym lobem umieścił piłkę w bramce. Od tej pory Brazylijczycy przejęli inicjatywę w meczu, ale nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe i do przerwy na tablicy wyników było 1:0 dla Albicelestes.

Mecz ożywił się bardziej w drugiej połowie, a w 52 minucie piłkę w argentyńskiej bramce umieścił Richarlison, jednak napastnik Canarinhos był na spalonym i gol nie został uznany. Dwie minuty pózniej Brazylijczycy mieli kolejną szansę w tym meczu, jednak strzał Richarlisona zatrzymał Emiliano Martinez. Najwięcej jednak działo się w ostatnich minutach spotkania. Dwie dobre sytuacje zmarnował rezerwowy Barbossa, a w 90 minucie meczu Lionel Messi mógł podwyższyć na 2:0, ale fatalnie przyjął piłkę w prostej sytuacji. Na szczęście dla niego, ta sytuacja się nie zemściła i jednobramkowe prowadzenie udało się utrzymać do końcowego gwizdka sędziego.

Argentyna – Brazylia 1:0 (1:0)

22′ Di Maria

Argentyna: Emanuel Martinez – Gonzalo Montiel, Cristian Romero (79. German Pezzella), Nicolas Otamendi, Marcos Acuna – Angel Di Maria (79. Exequiel Palacios), Rodrigo De Paul, Leandro Paredes (54. Guido Rodriguez), Giovani Lo Celso (63. Nicolas Tagliafico) – Lionel Messi, Lautaro Martinez (79. Nicolas Gonzalez).

Brazylia: Ederson – Danilo, Marquinhos, Thiago Silva, Renan Lodi (76. Emerson) – Casemiro, Fred (46. Roberto Firmino), Lucas Paqueta (76. Gabigol) – Richarlison, Neymar, Everton Cebolinha (63. Vinicius Junior).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.