Current track

Title

Artist

Background

Co się działo na koncercie Twenty One Pilots w Polsce? Polska publiczność z rekordowym wynikiem

Napisany przez , 21 lutego 2019

Koncert Twenty One Pilots odbył się zgodnie z planem 15 lutego na łódzkiej Atlas Arenie o godzinie 21. Nie było zaskoczeniem, że zespół przyciągnął tłumy, a niektórzy fani byli pod Areną już o 6:40 rano, by zobaczyć jak Tyler Joseph i Josh Dun podjeżdżają i zaczynają przygotowania do koncertu. Kolejki do wejścia były długie, ale mimo tego fani czekali wytrwale.

Ochrona zaczęła wpuszczać fanów o godzinie 18:15. Nie obyło się bez dokładnej kontroli zawartości torebek i plecaków. Powoli Atlas Arena zaczęła się wypełniać kolorami żółtym i moro, w które zgodnie z kolorystyką albumu „Trench” ubrała się większość zgromadzonych. Punktualnie o 20 koncert rozpoczął support – punkowy zespół „The Regrettes” ze Stanów Zjednoczonych. Przez pół godziny rozgrzewał publiczność, która niezwykle ciepło ich przywitała.

Mimo drobnych problemów technicznych z kurtyną to równo o 21 na scenie pojawili się Tyler Joseph i Josh Dun… a raczej Josh Dun, bo Tyler po chwili błyskawicznie przetransportował się do wejścia wśród trybun ku uciesze fanów. Koncert był bardzo energiczny, a publiczność zdawała się znać teksty wszystkich piosenek i śpiewała razem z Tylerem.

Twenty One Pilots na koncercie w Polsce spróbowali też czegoś nowego – gry w ciszę. Na wielkim ekranie pojawił się zegar, a publiczność na znak Tylera miała być cicho jak najdłużej. Jeśli Tyler usłyszałby cokolwiek to natychmiast zegar zostałby zatrzymany. Polska publiczność wytrzymała rekordowo 4,34s podczas gdy Czechy 2,08s, a Austria 1,88s.

Standardowo w trakcie koncertu nie obyło się bez epickiego salta Josha i rzuceniu do publiczności jego dwóch pałeczek perkusyjnych. Tyler też integrował się z publicznością – często schodził ze sceny i śpiewał w otoczeniu publiczności lub na specjalnym podeście na środku płyty.

Tyler Joseph był zaskoczony energicznością, znajomością tekstów i ciepłym przyjęciem jakie zaserwowała dla Twenty One Pilots polska publiczność. Podczas ostatniej piosenki wypowiedział wzruszające słowa, że to prawdopodobnie najlepsza publiczność w trakcie trasy i czeka ze zniecierpliwieniem na kolejny występ w Polsce. Fani też czekają. Warto było czekać na ten koncert i warto czekać na następny.

Autor: fot. plakat Bandito Tour


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie