CHELSEA LONDYN Z PUCHAREM LIGI EUROPY!

Napisany przez , 29 maja 2019

Chelsea Londyn pokonało w rozgrywanym w środę (29 maja) finałowym meczu Ligi Europu Arsenal Londyn 4:1. Mecz odbywał się na stadionie w Baku. Dla „The Blues” jest to drugi triumf w tych rozgrywkach. Pierwszy raz drużyna z Londynu sięgnęła po ten tytuł w 2013 roku.

Znalezione obrazy dla zapytania chelsea arsenal gole
Pierwsza połowa w porównaniu do drugiej była mało emocjonująca. Po 45 minutach był remis 0:0.

Po przerwie do ataku ruszyła Chelsea, która w 49 minucie otworzyła wynik na 1:0. Emerson popisał się dobrym dośrodkowaniem do Oliviera Giroud, a ten świetnie uderzył głową i pokonał bramkarza rywali.

Drużyna Maurizio Sarri nie odpuszczała. W 60 minucie Eden Hazard dograł płasko w pole karne, a piłka trafiła do Pedro, który lewą nogą pewnie uderzył, nie dając żadnych szans na obronę Petrowi Czechowi.

W 65 minucie Giroud był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował „jedenastkę”. Do piłki doszedł Hazard i podwyższył wynik spotkania na 3:0.

Arsenal szukał swojej szansy na „honorowego” gola i takiej sztuki też dokonał. W 69 minucie Alex Iwobi popisał się fantastycznym strzałem z prostego podbicia i piłka wylądowała w siatce.

Wynik meczu ustalił w 72 minucie Eden Hazard, który po dośrodkowaniu Oliviera Giroud pewnie pokonał bramkarza Arsenalu.

Podwójną porażkę może odczuwać Petr Czech (bramkarz Arsenalu), który już wcześniej zapowiedział zakończenie kariery piłkarskiej. Spotkanie finałowe Ligi Europy było jego ostatnim meczem w bogatej karierze sportowej i dlatego fakt, że mimo wielu bardzo dobrych interwencji, musiał aż czterokrotnie wyciągać piłkę z bramki sprawia, że dla czeskiego bramkarza jest to dość smutne pożegnanie.

Składy wyjściowe na finał Ligi Europy 2019:

Chelsea: Kepa Arrizabalaga – Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen, David Luiz, Emerson – N’Golo Kante, Jorginho, Mateo Kovacić – Pedro, Olivier Giroud, Eden Hazard. Trener: Maurizio Sarri

Arsenal: Petr Cech – Sokratis Papastathopulos, Laurent Koscielny, Nacho Monreal – Ashley Maitland-Niels, Lucas Torreira, Granit Xhaka, Sead Kolasinac – Alexandre Lacazette, Pierre-Emerick Aubameyang. Trener: Unai Emery

Gole: (Giroud 49′, Pedro 60′, Hazard 65′, 72′ – Iwobi 69′)

Źródło: sport.tvp.pl, sport.onet.pl, eurosport.tvn24.pl
Fot: przegladsportowy.pl, zzapolowy.com

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.