Current track

Title

Artist

Background

Bobby Shmurda na wolności

Napisany przez , 12 sierpnia 2020

Autor rapowego tracku, który przekroczył na YouTube pięćset milionów wyświetleń, niedługo na wolności. Ackquille Jean Pollard, a dokładniej Bobby Shmurda, którego muzyka wiralowo okrążyła glob w 2014 roku ma zamiar nagrać dokument na temat swojego życia i planuje pierwsze artystyczne ruchy w świecie rapu, odrazu po opuszczeniu więzienia. 

Zarzuty jakie usłyszał w sądzie w 2014 roku to spisek w celu popełnienia morderstwa, lekkomyślne działanie mogące zagrozić niebezpieczeństwu, posiadanie broni i narkotyków, oraz przemyt kontrabandy do więzienia na Rickers Island.

Czternastu innych zatrzymanych w tej sprawie trafiło przed sąd, oskarżonych o morderstwo, usiłowanie zabójstwa, napad i handel narkotykami. Wśród podejrzanych znalazł się brat Javese i kolega Rowdy Rebel z wytwórni GS9.

Shmurda oficjalnie przyznał się do winy i został zatrzymany za kaucją w wysokości dwóch milionów dolarów.

James Essig szef jednostki NYPD zatrzymującej artystę oświadczył, że teledyski były niemalże dokumentem przedstawiającym to, co raper robił naprawdę.

Według ustaleń nowojorskiego departamentu policji Bobby Shmurda był “siłą napędową gangu“, o tej samej nazwie co wytwórnia.

Przez całą swoją karierę, Shmurda wydał dwa Mixtape’y i dwa single. Jego debiutancka EP o tytule “Shmurda She Wrote” zawiera takie hity jak “Hot N***a” i “Bobby B***h“.

Według raportu TMZ z 27 lipca, raper ma zamiar wydać dużo nowej muzyki i swoją sztuką naprowadzić młodzież na lepsze tory. Sam wspomina o dokumencie, który dotyczyć ma jego życia. Leslie Pollard, czyli mama rapera twierdzi, że syn chcę, aby dokument o jego życiu był swoistym narzędziem edukacyjnym dla młodzieży.

Jak zdradza nam matka artysty, Bobby pracował nad muzyką będąc za kratkami z wytwórnią Epic Records. Czy twórczość rapera będzie odmienna od muzyki, jaką mieliśmy okazję do tej pory usłyszeć?

źródło: XXL Magazine, The New York Times

foto: Kevin Hagen, The New York Times


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.