Current track

Title

Artist

Background

Bisz z nagrodą za album dekady od Popkillera

Napisany przez , 24 września 2020

Jesteśmy już grubo po gali Popkillery 2020. Wiele ciekawych nagród, a przede wszystkim podsumowanie dekady sceny rapowej z całego świata, według polskiego audytorium i gremium portalu Popkiller.

Publiczność na album dekady wybiera bez sprzecznie Egzotykę” Quebonafide. Gremium natomiast pochyla się nad wydanym 20 września 2012 roku Wilkiem Chodnikowym artysty z Bydgoszczy Bisza. Cały projekt plasuje się na 4. miejscu zestawienia OLiS, a track Pollock trafia do listy 120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych według T-Mobile Music. Płyta w 2013 roku pokrywa się złotem, a oceny jakie zbiera od większości serwisów muzycznych są pozytywne.

„W swoim rapie starałem się łączyć jakość, przekaz, miłość do tej kultury i zawsze chodziło mi o coś więcej. Za to kocham hip-hop, że to nie tylko muzyka, ale sposób na życie. Jaki inny sposób na życie, dla takiego krnąbrnego typa jak ja mógłby się sprawdzić?” – powiedział Bisz trzymając nagrodę za album dekady w ręku na gali.

Bisz to autor 8 albumów studyjnych, a swoją twórczość rozpoczął od EP zatytułowanej Zimny, która swoją premierę miała 21 marca 2007 roku. Przez całą swoją karierę udało mu się współpracować z artystami takimi jak Miuosh, Vienio, Sarius czy VNM. Przez całą swoją karierę jak do tej pory, udało mu się zdobyć tytuł Artysty roku 2012 według magazynu Aktivist, Bydgoszczanin roku 2012, oraz został nominowany do Fryderyka za Album Roku – Hip-Hop (Wilczy humor).

Zwieńczeniem jego dotychczasowej pracy jest nagroda za album dekady od gremium Popkillery 2020, za co serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!

źródło: popkiller.pl
fot: Zuzanna Straszewska


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.