BAYERN MONACHIUM W FINALE PUCHARU NIEMIEC

Napisany przez , 25 kwietnia 2019

Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Werderem Brema 3:2, a zwycięstwo gościom zapewnił Robert Lewandowski, który zdobył dwa gole. Bawarczycy w finale (25 maja) zmierzą się z RB Lipsk.

Nie było wątpliwości, że faworytem tego spotkania jest Bayern, który aktualnie jest liderem ligi niemieckiej i pewnie zmierza po trofeum.
Goście pierwszego gola zdobyli w 36 minucie. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Jerome Boateng, Thomas Muller głową trafił w słupek, a do piłki doskoczył Lewandowski, który strzelił pierwszego gola w tym meczu.
Po przerwie Bayern nie odpuszczał. W 63 minucie, po błędzie Leona Goretzki, Muller przejął piłkę i ładnym strzałem w prawy górny róg podwyższył wynik.
Werder Brema walczył do końca. W 74 minucie po zagraniu z prawej strony do piłki dopadł Yuya Osako i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.
Do ostatniego gwizdka ważyły się losy tego spotkania. Gospodarze nie odpuszczali i już minutę po zdobyciu pierwszego gola zdołali wyrównać. Milot Rashica zabrał się sam z piłką, wbiegł w pole karne i strzałem w długi róg sprawił, że Sven Ulreich musiał drugi raz wyciągać piłkę z siatki.
Bramkę na wagę awansu dał Bawarczykom Robert Lewandowski. W 78 minucie Kingsley Coman był faulowany w polu karnym, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Lewandowski pewnie wykonał „11” i Bayern mógł cieszyć się z gry w wielkim finale Pucharu Niemiec.

Werder Brema – Bayern Monachium 2:3 (0:1)
Bramki:
0:1 Lewandowski 36. min., 0:2 Mueller 63. min., 1:2 Osako 75. min., 2:2 Rashica 75. min., 2:3 Lewandowski 80. min. (kar)

Kartki: Klaassen, Kruse – Hummels, Rodriguez, Lewandowski

Werder: Jiri Pavlenka – Gebre Selassie, Niklas Moisander, Milos Veljković, Ludwig Augustinsson (81. Harnik) – Maximilian Eggestein – Kevin Moehwald (64. Pizarro), Davi Klaassen (89. Eggestein)- Yuya Osako, Max Kruse, Milot Rashica.

Bayern: Sven Ulreich – Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, David Alaba – Javi Martinez, Thiago Alcantara (76. Rodriguez) – Serge Gnabry (57. Goretzka) , Thomas Mueller (89. Rafinha), Kingsley Coman – Robert Lewandowski.

Źródło: bundesliga.onet.pl, sport.se.pl
Fot: sport.pl, polsatsport.pl

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.