Barcelona traci punkty z Valencią

Napisany przez , 25 stycznia 2020

W meczu 21 kolejki La Liga Valencia CF wygrała z FC Barceloną 2:0. W zdobyciu trzech punktów zespołowi prowadzonemu przez Alberta Celadesa nie przeszkodził nawet zmarnowany rzut karny.

Do wspomnianej we wstępie sytuacji, doszło w 12 minucie gry. Nieprzepisowego zagrania dopuścił się Gerard Pique, który we własnym polu karnym sfaulował Jose Gayę. Do jedenastki podszedł Maximiliano Gomez, jednak jego strzał został obroniony przez Marca-Andre ter Stegena. W pierwszej połowie bramkarz Barcelony obronił cztery strzały celne, dzięki czemu nie pozwolił na osiągnięcie korzystnego rezultatu dla gospodarzy.

Do czasu. Już na początku drugiej odsłony meczu na prowadzenie wyszła drużyna z Estadio Mestalla. Na listę strzelców wpisał się ten, który nie wykorzystał jedenastki, a więc Gomez. Pomocnym w tej sytuacji był rykoszet od Jordiego Alby. W 73 minucie spotkania, szansę na wyrównanie z rzutu wolnego miał Leo Messi, jednak Argentyńczykowi w tej sytuacji nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy.

Ostatnie słowo, a w zasadzie gol należał do Valencii. Drużyna z Andaluzji ustaliła wynik meczu w 77 minucie gry. Autorem bramki został po raz drugi Maximiliano Gomez, który technicznym uderzeniem zaskoczył bramkarza gości.

W Primera Division liderem z dorobkiem 43 punktów pozostaje FC Barcelona. Valencia do pierwszego miejsca traci 9 oczek i w tabeli zamyka pierwszą piątkę.