AZS UJK ZWYCIĘSKIE PO RAZ KOLEJNY

Napisany przez , 6 stycznia 2019

Koszykarze AZS UJK Kielce po fantastycznym meczu zwyciężyli z KS Pogonią Ruda Śląska i zrównali się punktami z drugą w tabeli KK Polonią Bytom.

Kielczanie po dobrej pierwszej kwarcie złapali zadyszkę i drugą przegrali aż 11 punktami. Kolejna odsłona spotkania była bardzo zacięta. Widać było, że ekipa z Kielc nie chce rozczarować rozpieszczonych ostatnio kibiców. W pewnym momencie trzeciej kwarty AZS UJK doprowadził nawet do remisu, jednak ostatecznie nie udało się „wyciągnąć” wyniku i na tablicy widniał wynik +5 dla gości. Ostatnia kwarta to już popis Kielczan. Już na samym jej początku odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Nie oddali go do końca i ostatecznie pokonali zawodników z Rudy Śląskiej 103:100.

Najlepszym zawodnikiem AZS UJK w tym meczu był Mateusz Druszcz, który mecz skończył z prawie-triple-double. 20 punktów, 8 asyst i 7 zbiórek. Spotkanie do udanych może zaliczyć też Michał Szwedo, zdobywca 18 punktów na 86% skuteczności.

W zespole rywali najwięcej krwi napsuł nam Mateusz Pawlik, który mimo słabszej dyspozycji rzutowej zakończył mecz z 29 punktami.

Kolejny mecz drużyna z Kielc zagra na wyjeździe z bezpośrednim rywalem w tabeli, wyżej wspomnianą już Polonią Bytom już 12 stycznia.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.