AZS UJK Społem Kielce znowu wygrali!

Napisany przez , 11 listopada 2018

Drużyna piłkarzy ręcznych AZS UJK Społem Kielce po raz kolejny odnotowała zwycięstwo w drugiej lidze.
Tym razem wyższość naszych zawodników uznać musiała drużyna z Przeworska.

AZS UJK Społem Kielce 33:27(16:15) SPR Orzeł Przeworsk.

Faworytem tego spotkania bezsprzecznie był zespół z Kielc, który przed tą kolejką spotkań z bilansem czterech zwycięstw i jedną porażką zajmował fotel wicelidera. Natomiast goście początku sezonu do udanych zaliczyć nie mogą. W pierwszych pięciu kolejach udało im się zgromadzić zaledwie trzy punkty.

Początek spotkania jednak nie wskazywał jakoby to starcie miało być łatwą przeprawą na gospodarzy, walka bramka za bramkę ze wskazaniem na ekipę z Przeworska aż do 14 minuty i wyniku 7:7. Od tej pory na prowadzenie wyszli już podopieczni trenera Błaszkiewicza i w pierwszej połowie utrzymywali niewielką przewagę bramkową.
W naszym zespole siły rozkładały się między kilku zawodników. Z kolei w ekipie z Podkarpacia prym wiódł 20-letni rozgrywający Mateusz Świerk –  lider klasyfikacji strzelców ligi.

Druga połowa zaczęła się analogicznie do pierwszej. Pierwsze dziewięć minut z przewagą zespołu prowadzonego przez trenera Sebastiana Pelca. W okolicach 40′ dwie bramki Daniela Boszczyka pozwalają nam odskoczyć rywalom i przejąć kontrolę nad meczem. Przewaga z czasem staje się coraz większa i w 51′ sięga nawet dziewięciu punktów (29:22). Do końca spotkania sytuacja niewiele się zmieniła i po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 33:27.
Zwycięstwo pozwoliło umocnić się na drugim miejscu w tabeli.
Tak cieszyli się w szatni gospodarze:

Najbliższy mecz nasi szczypiorniści zagrają z zespołem NLO SMS ZPRP Kielce. Mimo ,że mecz odbędzie się w Kielcach, wystąpimy w roli gości. Spotkanie już w piątek 16.11.2018r. o godzinie 19 przy ul. Jagiellońskiej 90.

• Ciekawostki:
    1. AZS UJK Społem Kielce jest najlepiej punktującym zespołem w drugiej lidze (188 punktów w 6 spotkaniach).
    2. Mateusz Świerk(SPR Orzeł Przeworsk) jest jak do tej pory najlepszym strzelcem ligi. W sześciu meczach zaliczył aż 55 trafień co daje średnio 9,17 bramek na mecz.
    3. W naszej drużynie na przestrzeni tego sezonu najskuteczniej są: Daniel Boszczyk (29), Karol Sornat (25) i Piotr Szafarczyk (25, ale rozegrał jedno spotkanie mniej).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.