AZS UJK Społem Kielce pokonał lidera

Napisany przez , 9 grudnia 2018

Piłkarze ręczni drugoligowego AZS-u UJK Społem Kielce wygrali przed własną publicznością z prowadzącymi w tabeli AZS AGH Kraków 31:28 (13:13).

Mecz był starciem lidera z wiceliderem drugiej ligi piłkarzy ręcznych oraz był szansą aby zrewanżować się za porażkę w stolicy Małopolski. Wtedy, zespół prowadzony przez Tomasza Błaszkiewicza uległ na wyjeździe 23:26.

Mecz w Kielcach dla gospodarzy nie zaczął się dobrze. Zawodnicy AZS-u UJK nie wykorzystywali rzutów karnych a już w 9 minucie spotkania było 0:4. Minutę później drużyna z Kielc zdobyła swojego pierwszego gola w meczu. Dzięki interwencjom Filipa Jastrząba nasi zawodnicy powoli zaczęli odrabiać straty. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Dzięki skutecznym rzutom między innymi Krzysztofa Bernackiego, nasz zespół objął prowadzenie w drugiej połowie i wygrywał 16:14. W 46 minucie ASZ UJK Społem Kielce odskoczył drużynie z Krakowa na 3 bramki i nie wypuścił zwycięstwa z rąk.

Po 10 spotkaniach drużyna Tomasza Błaszkiewicza klasyfikuje się na 1 miejscu w tabeli.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.