AZS UJK kończy dobry sezon przegraną

Napisany przez , 15 kwietnia 2019

Kieleccy koszykarze przegrywają drugie starcie z Turem Bielsk Podlaski 13.04 na własnej hali, co uniemożliwia im dalszą walkę w play-offach. Spotkanie drugiej rundy zakończyło się wynikiem 68:81.

Od samego początku kielczanie nie mieli łatwo w tym spotkaniu. Pierwsze punkty gospodarzy pojawiły się dopiero w piątej minucie. Zawodnicy z Bielska Podlaskiego już wtedy wywalczyli kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca pierwszej kwarty(14:18).

Druga kwarta rozpoczęła się korzystnie dla AZS-u. Olaf Bloda dwoma rzutami zmniejszył przewagę do rywala o 4 punkty, doprowadzając do remisu. Padła też pierwsza trójka Igora Jagiełło. Bielszczanie jednak nie pozostali obojętni i w szybkim czasie oddali celne rzuty, uzyskując znaczną przewagę (27:48).

Po przerwie kielczanie nabrali nowej siły i oddali celne rzuty za trzy, w wykonaniu Mateusza Druszcza i Artura Busza. Przedostatnia kwarta sprzyjała jednemu z bardziej doświadczonych zawodników AZS-u Arturowi Buszowi, który wzmocnił wynik swojej drużyny ośmioma punktami. Jednak Łukasz Kuczyński z Bielska zdobył w niej 10 punktów, doprowadzając gości do znacznej przewagi (50:66).

W ostatniej kwarcie zmęczenie objawiło się w postaci licznych fauli, błędów kozłowania, czy przechwyconych podań. Pomimo tego AZS walczył dzielnie. Maciej Szewczyk zdobył 10 punktów dla kieleckiej drużyny. Mimo tego, że druga połowa meczu wypadła lepiej w wykonaniu gospodarzy, to straty punktowej nie udało się odrobić. AZS i Tur swoje drugie spotkanie zakończyli z wynikiem 68:81 na korzyść gości, co zagwarantowało im awans do trzeciej rundy play-off.

-Jesteśmy zadowoleni z występu, ponieważ udało się zdobyć wystarczającą przewagę w pierwszej połowie, by w drugiej właściwie tylko kontrolować mecz i nie dać nadziei przeciwnikom na dogonienie nas – mówi Sylwester Kus, zawodnik drużyny Tur Bielsk Podlaski.

-Plusów ciężko się doszukać, ponieważ wynik jest jaki jest, przegraliśmy trzynastoma punktami. Warto powiedzieć, że w drugiej połowie trochę się podnieśliśmy. Szkoda, że ten sezon się już kończy, no ale wygrała drużyna lepsza. Sezon był dobry, bo awansowaliśmy z 3. miejsca do playoffów i przeszliśmy 1. rundę. Jest to spora różnica w porównaniu do poprzedniego sezonu. Myślę, że każdy z nas w przerwie będzie pracował nad sobą, żeby być dobrze przygotowanym na kolejny sezon i zrobić lepszy wynik – podsumował Michał Szwedo, zawodnik drużyny AZS UJK Kielce.

Pomimo tego, że dla kieleckich koszykarzy sezon dobiegł końca warto wspomnieć, że odnieśli duży sukces. W rundzie zasadniczej w swojej grupie zdobyli 3. miejsce, co w porównaniu do zeszłego sezonu (gdzie zajęli 8. miejsce) było miłym zaskoczeniem. Jeśli chodzi o play-offy, to wywalczyli z Podlasiem(2:0) awans do drugiej rundy. Po zakończeniu sobotniego meczu z Turem Bielsk Podlaski kibice, którzy zapełnili całe trybuny wstali i brawami podziękowali zawodnikom za pełen emocji i wrażeń sezon.

AZS UJK Kielce – Tur Bielsk Podlaski 68:81, (14:18, 13:30, 23:18, 18:15)

AZS UJK: Druszcz 7 (1×3), Busz 15 (2×3), Osiakowski, Szwedo 4, Kapuściński 4 – Pawlak 2, Bloda 4, Jagiełło 7 (1×3), Nowakowski 7, Szewczyk 18.

Tur: Kus 4 (1×3), Lewandowski 16 (2×3), Milewski 1, Stefanik 12 (1×3), Kuczyński 31 (3×6) – Bębeniec 6 (1×3), Monach 3, Weres 8 (1×3).

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.