Radio Alarm

08:00 09:30

AZS UJK Kielce gromi ZKS Stal Stalowa Wola

Napisany przez , 1 grudnia 2019

W meczu 11. kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykarze AZS UJK Kielce wysoko pokonali na wyjeździe ZKS Stal Stalową Wolę. Rzucili ponad 100 punktów, tracąc przy tym tylko 59 punktów w obronie i ostatecznie wygrywając 59:102.

Kielczanie mierzyli się na parkiecie przeciwnika z najsłabszym zespołem w stawce ligowej, ale nawet mimo tego rozmiary ich zwycięstwa muszą robić wrażenie. Kielczanie od początku meczu dominowali na parkiecie, by ostatecznie pokonać rywali różnicą 43 punktów.

W każdej z czterech kwart goście potrafili rzucić ponad 20 punktów. Z bardzo dobrej strony pokazali się Jakub Lewandowski i Michał Szwedo, którzy rzucili odpowiednio po 19 i 18 punktów. To więcej niż Stal potrafiła zdobyć w pierwszej, drugiej i trzeciej kwarcie.

Dla gospodarzy był to kolejny przegrany mecz. Ekipa z Podkarpacia w dziesięciu spotkaniach za każdym razem schodziła z parkietu pokonana i w tabeli ligowej jest ostatnia.

AZS UJK Kielce zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli.

Stal Stalowa Wola – AZS UJK Kielce 59:102 (13:28, 7:26, 17:27, 22:21)

Stal: Buczek 2 (0/1 z rzutów za trzy), Tabor 3 (0/2), Łabuda 6 (0/3), Bejnar (0/4), Nowik 8 (0/4), Tarczyński 14 (3/8), Pietras 3 (1/1), Kindlik 6 (0/4), Siembida 1 (0/2), Jadaś 11.

AZS UJK: Fugiński 2 (0/2), Lewandowski 19 (4/6), Pawlak 5 (1/2), Kapuściński 15, Szwedo 18 (0/1), Marcinkowski 13 (1/2), Druszcz 7 (1/3), Jagiełło 3 (1/2), Wierzgała, Bloda 7 (0/2), Osiakowski 13 (0/1).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.