Current track

Title

Artist

Background

Avengers: Endgame, czy to już koniec?(SPOILERY)

Napisany przez , 27 kwietnia 2019

Premiera produkcji braci Russo w Polsce miała miejsce w czwartek 25.04, ale najbardziej zniecierpliwieni fani mogli zobaczyć ją już w środę (24.04). Czy Marvel Cinematic Universe kończy erę Avengers?

Po ostatniej części ,,Avengers: Infinity War”, na którą miłośnicy MCU musieli czekać prawie 10 lat odczucia widzów były mieszane. Wszyscy zastanawiali się w jaki sposób Avengers będą próbowali odwrócić zagładę wszechświata spowodowaną przez Thanosa oraz przede wszystkim co stanie się z głównymi postaciami.

Iron Man od samego początku był centralną postacią Marvela. Poza swoją pewnością siebie, geniuszem, charyzmą oraz odwagą posiadał niesamowicie sarkastyczne poczucie humoru, przez co od razu został pokochany przez rzesze fanów. W ostatniej części Avengers Tony Stark przechodzi niesamowitą przemianę. Po tym jak Kapitan Marvel uratowała bohatera ściągając go na Ziemię w starej ekipie zaczyna zgrzytać, ponieważ Iron Man zarzuca Kapitanowi Ameryce wiele błędów. Po zabiciu Thanosa Tony ma dość życia w zbroi herosa i postanawia wieść spokojne życie z Pepper. Po pięciu latach od śmierci złoczyńcy dowiadujemy się, że Stark doczekał się córki o imieniu Morgan i całkiem dobrze radzi sobie w roli ojca. Jego sielanka nie trwa długo, ponieważ starzy przyjaciele dają o sobie znać. Chcą przekonać Iron Mana do pomocy przy stworzeniu wehikułu czasu, a następnie cofnąć się i zdobyć Kamienie Nieskończoności. Na początku Tony odmawia, ale potem dochodzi do wniosku, że muszą spróbować. Strak cofa się do lat 70. gdzie udaje mu się zdobyć Kamień Przestrzeni, tzw. Tesseract oraz spotkać i porozmawiać z własnym ojcem. Ostatecznie to właśnie Iron Man zakłada rękawicę i pstryka palcami pokonując Thanosa i jego armię, ale za bardzo wysoką cenę, cenę własnego życia.

Bez dwóch zdań Thor okazał się największym zaskoczeniem ,,Avengers: Endgame”. Po odnalezieniu Thanosa bohater z Asgardu odcina mu rękę z rękawicą, po czym herosi dowiadują się, że zniszczył on Kamienie Nieskończoności, co uniemożliwi im naprawę szkód. Władca Piorunów wpada w szał i dokonuje dekapitacji na wrogu. Po powrocie na Ziemię zaszywa się on w małej osadzie o nazwie Nowy Asgard, którą zamieszkiwali asgardcy uciekinierzy. Thor całkowicie stracił wiarę w siebie i mocno się zapuścił. Dawnym przyjaciołom udaje się przekonać go, aby pomógł im w zdobyciu Kamieni. Jednak w trakcie misji Władca Piorunów zawodzi, ale z pomocą przychodzi jego matka Frigga, która podbudowuje syna. Mężczyzna zabiera ze sobą utraconego wiele lat temu Mjolnira. Po ostatecznej potyczce i wygranej Avengers Thor oddaje dowództwo nad Nowym Asgardem Valkyrie, a sam wstępuje w szeregi Strażników Galaktyki.

Kapitan Ameryka również bardzo odczuł porażkę z Thanosem, lecz zachował rozsądek oraz nieugiętość i nie poddał się. Zakłada grupę wsparcia dla poszkodowanych po tragicznych wydarzeniach w Wakandzie oraz pomaga Avengersą. Gdy tylko pojawia się możliwość naprawienia skutków zagłady spowodowanej przez Thanosa Stevie Rogers bez wahania przystępuje do realizacji planu. Cofając się w czasie w celu zdobycia Kamienia Przestrzeni heros spotyka dawną miłość Peggy Carter. W trakcie walki z Thanosem Kapitan udowadnia, że jest w stanie dzierżyć Mjolnir. Po bitwie zgłasza się jako ochotnik do odłożenia wszystkich Kamieni na miejsce. Wraca, ale bardzo odmieniony. Dowiadujemy się, że postanowił zostać w przeszłości i ułożyć sobie życie z ukochaną. Przynosi ze sobą tarczę i przekazuje ją Samowi Wilsonowi. Czyżby miał on zostać nowym Kapitanem Ameryką?

Black Widow również odczuła tragiczne skutki unicestwienia połowy wszechświata. Jednak w jej przypadku okazane emocje były dla widza ogromnym zaskoczeniem, ponieważ we wcześniejszych częściach nie okazywała ich. Po dowiedzeniu się gdzie jest Hawkeye postanawia dać mu nadzieję na odzyskanie rodziny i przeprasza go, że robi to po pięciu latach. Razem cofają się w czasie i udają się na planetę Vormir, by zdobyć Kamień Duszy. Dobrze pamiętamy z poprzedniej części, że Thanos poświęcił życie własnej córki Gamory, by zdobyć Kamień. Teraz również jedno z ekipy Avengers musi się ofiarować. Dochodzi między nimi do wymiany argumentów oraz walki, ale ostatecznie to Natasha wbrew woli Clinta skacze z urwiska i ginie.

Bannerowi w końcu udaje się poskromić własne wnętrze i w ostatniej części Avengers mamy do czynienia z postacią Hulka, który posiada umysł naukowca. Razem ze Starkiem skonstruował wehikuł czasu. Po zdobyciu wszystkich Kamieni Nieskończoności to on zgłosił się na ochotnika, który pstryknie palcami i odwróci działania Thanosa. Udaje mu się to, lecz moc rękawicy okazał się bardzo potężna i mocno poraniła rękę Bannera. Po wygranej walce ze złowrogą armią Hulk pogrąża się w żałobie po stracie Natashy.

Hawkeye podobnie jak Ant-Man nie był obecny w ,,Infinity War”. Już na samym początku ,,Endgame” dowiadujemy się dlaczego. Przebywał w areszcie domowym i spędzał czas z rodziną. Niestety jego sielanka zostaje przerwana wraz z użyciem rękawicy przez Thanosa. Zostaje sam, co wywołuje w nim gniew i zmienia go w najgorszą wersję samego siebie. Jako Ronin zabija złoczyńców. Black Widow odnajduje go i razem wyruszają w poszukiwaniu Kamienia Duszy. Clint nie chciał śmierci przyjaciółki, uważał, że to on powinien był skoczyć. Po pstryknięciu palcami przez Hulka Hawkeye dowiaduje się, że jego rodzina znów żyje. Bierze udział u ostatecznej bitwie z armią Thanosa. Po wszystkim na pogrzebie Starka wspiera Scarlet Witch.

Bez wątpienia Anthony i Joe Russo filmem ,,Avengers: Endgame” podsumowali 11 lat świata Marvela. Dla widza była to pełna emocji i wrażeń słodko-gorzka podróż. Mogliśmy podziwiać dopracowaną charakteryzację, zdumiewające efekty specjalne oraz grę aktorską na wysokim poziomie. Mimo, że po seansie mocno doznałam utraty ulubionych postaci, to jako fanka czuję satysfakcję, ponieważ Russo domknęli historię, którą śledzę od 2008 roku. Doświadczyłam wspaniałego widowiska, które zapisze się na zawsze na kartach popkultury.


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Kontynuuj czytanie