Current track

Title

Artist

Background

„Addicted to Altitude” w ramach Spotkania z filmem górskim w Kinie Fenomen

Napisany przez , 17 grudnia 2019

Kino Fenomen zaprasza na kolejną z cyklu „Spotkania z filmem górskim” opowieść na dużym ekranie, noszącą tytuł „Addicted to Altitude”. Seans filmowy odbędzie się 17 grudnia o godzinie 19:00 w budynku Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Wstęp w cenie 15 zł – bilet normalny i 10 zł – ulgowy.

Reżyserem filmu jest Pavol Barabáš, który nakręcił również „Pod Ciężarem Wolności”, a ten z kolei seans zagościł już wcześniej w Kinie Fenomen. Godzinny dokument, jakim jest „Addicted to Altitude” to próba przedstawienia całościowego słowackiego himalaizmu – jego wzlotów i upadków. Główną rolę gra tutaj opowieść Ivana Gálfy’ego – jednego z bardziej znaczących wspinaczy słowackich, który mdzn. wsławił się piątym wejściem na Makalu czy też udaną wyprawą na Nanga Parbat ( pierwszą wysłaną z ówczesnego bloku wschodniego ). Odegrał on także znaczącą rolę w rozwoju całego narodowego alpinizmu. Film ukazuje również walki o przejście nowych dróg na Evereście w latach 80. jak również zdobycie ściany południowej Lhotse.

Chętni do obejrzenia „Addicted to Altitude” zapraszani są na godzinę 19:00 17 grudnia do Kina Fenomen na ulicy Ściegiennego 2. Bilety normalne są w cenie 15 zł, natomiast ulgowe – 10 zł ( ulga przysługuje studentom, rencistom, emerytom ). Poniżej link do wydarzenia i sprzedaży biletów:

https://www.facebook.com/events/798064297311535/

/ Wydarzenie na Facebook’u


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.