Actina PACT mistrzem siódmego sezonu PLE – trenerem student UJK

Napisany przez , 8 grudnia 2019

Dzisiaj nareszcie zakończyły się Finały Dywizji Mistrzowskiej Jesień 2019 PLE. Zwycięzcą turnieju okazała się Actina PACT po trzech mapach rozegranych na Izako Boars. Wśród zwycięskiej drużyny można było ujrzeć trenera – Vincenta „VinSa” Jozefiaka – studenta naszej uczelni.

Finały Counter-Strike: Global Offensive trwały od wczoraj (tj. 7.12) i skończyły się niedzielnym meczem finałowym Actiny PACT na Izako Boars. Rozegrane mapy to odpowiednio w kolejności chronologicznej: Train, Vertigo i Dust2. Mecze turniejowe można było oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Szczególnie pozytywnym aspektem jest fakt, iż trenerem zwycięskiej drużyny jest nasz uczelniany kolega, student III roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Vincent „VinS” Jozefiak.

TRAIN 16:10 DLA IZAKO BOARS

Pierwsza mapa Train, która była wyborem Izako Boars w początkowej fazie meczu wydawała się wyrównana. Izako Boars zaczynało po stronie obrońców i choć wygrało rundę pistoletową to sprawnie zagrany force ze strony PACT odwrócił szalę zwycięstwa na ich stronę. Dziki Izaka nie pozostawały jednak dłużne i przez większość czasu obie drużyny zadawały sobie cios za ciosem. Finalnie to jednak Izako Boars wygrało mapę, choć nie można odmówić waleczności Actinie, walczącej do końca i próbującej zremisować. Szczególnie można wskazać na grę Darko, który w ostatnich rundach znajdował się w odpowiednim miejscu i czasie, by zadawać ostateczne ciosy przeciwnikom. Wynik końcowy mimo wszystko wyniósł 16:10 dla Izako Boars.

VERTIGO 16:2 DLA ACTINY PACT

Druga mapa zaczęła się bardzo podobnie do poprzedniej. PACT rozpoczęło po stronie CT i niestety ponownie przegrało pistoletówkę, jednakże następną rundę zakończył Sobol zadający ostateczny cios i rozbrajający bombę. Vertigo, która była wyborem Actiny okazała się być zdecydowanie ich mapą. Rozgrywka była jednostronna dzięki świetnemu przygotowaniu PACT. Izako Boars poza dwoma wygranymi rundami po terro wydawało się nie istnieć w drugim meczu spotkania.

DUST2 16:7 DLA ACTINY PACT

Decydujące starcie drużyn miało miejsce na mapie Dust2. Actina rozpoczęła po stronie terro. Szybki plant lunAtica wydawał się kupić zwycięstwo, ale w ostatnim momencie Izako Boars rozbroiło bombę kupując sobie trzecie zwycięstwo w pierwszych rundach na mapach tego spotkania. Trzeci force po przegranej pierwszej rundzie przyniósł spodziewane rezultaty dla PACT. Ostatnia mapa podobnie jak Vertigo okazała się jednostronna i Izako Boars ugrało jedynie 5 rund po CT i próbowało zrobić comeback w 2 rundach po terro. Finał był jednak oczywisty i zwyciężyła Actina PACT, a nagrodę MVP sezonu 7 powędrowało do Krzysztofa „Goofy” Górskiego.

O tym co było najtrudniejsze w tym spotkaniu i jakie są plany Actiny PACT na najbliższy czas opowiedział nam sam trener – Vincent „VinS” Jozefiak:

Najtrudniejszy był dla nas początek, bo mieliśmy kilka godzin przerwy między meczem na Giants, a potem finałowym na Izako Boars. Wypadliśmy przez to z rytmu. Po przegranej mapie wiedzieliśmy jednak, że dwie następne będą nasze. Zwycięstwo dodaje nam pewności siebie, ale na pewno celujemy wyżej. Ten LAN był turniejem, który musieliśmy wygrać. Nasze plany są takie, żeby utrzymać się w lidze MDL, a relegacje zaczynamy od jutra.