Wydarzenia 25. kolejki Ekstraklasy

Napisany przez , 12 marca 2019

Popis strzelecki Wisły Kraków w Kielcach, porażka Lecha w Legnicy i kolejne zwycięstwo Piasta Gliwice. To wszystko miało miejsce w 25. kolejce Lotto Ekstraklasy.

Korona Kielce – Wisła Kraków to mecz o olbrzymiej wadze, ze względu na wydarzenia jakie miały miejsce kilka lat temu. Kibice nie mogą darować odpuszczania w tak ważnym meczu dla nich. To co się stało na Suzuki Arenie przeszło jakiekolwiek oczekiwania. Po pierwszej połowie wynik 2:2, wydawało się, że Koronie uda się strzelić kolejne bramki. Tak się nie stało. Stało się dokładnie odwrotnie. To Wisła strzelała, udało im się strzelić 4 bramki w drugiej połowie i mecz zakończył się wynikiem 2:6. Kibice byli w bardzo złych humorach i była potrzebna tzw. rozmowa wychowawcza z piłkarzami. Konsekwencje są jednak dużo gorsze. Korona większość sezonu spędziła w grupie mistrzowskiej. Po obecnej kolejce spadła na 9 miejsce. Czeka ich jeszcze 5 meczów, ale patrząc na formę mogą być problemy z osiągnięciem zakładanego celu przed sezonem.

Obecny Mistrz Polski udał się w delegację do Gdyni na spotkanie z Arką. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej odsłonie zobaczyliśmy już bramki. Najpierw Carlitos, a następnie Kulenović w taki sposób dając zwycięstwo Legii. Co prawda padła jeszcze bramka dla Arki, ale ona nie miała wpływu na końcowy wynik.

Na koniec kolejki lider podejmował na własnym boisku Wisłę Płock. Spodziewaliśmy się raczej, że ponownie Lechia wygra zachowując minimalizm, ale będąc w tym efektywnym. Jak się okazało Lechia miała problemy. Mecz zakończył się remisem 1:1. Bramkę dla lidera zdobył Paixao. Po tym meczu przewaga nad drugą Legią wynosi już tylko 2 punkty.