17. kolejka PlusLigi „prawie” za nami

Napisany przez , 3 lutego 2019

W dniu dzisiejszym zakończyła się 17 kolejka PlusLigi. Wszystkie spotkania przepełnione były wielkimi emocjami. Sensacją okazało się spotkanie Indykpolu AZS-u Olsztyn z PGE Skrą Bełchatów. W meczu ONICO Warszawa przeciwko z Cerradem Czarnymi Radom doszło do niecodziennej sytuacji z udziałem Bartosza Kurka.

W pierwszym meczu tej kolejki zmierzyły się ekipy z Zawiercia oraz Bydgoszczy. Spotkanie to przebiegło po myśli szkoleniowca drużyny Aluronu Marka Lebedewa. Jego zespół pokonał podopiecznych Jakuba Bednaruka 3:1. Najbardziej wartościowym graczem okazał się Kamil Semeniuk, przyjmujący Aluron Virtu Warty Zawiercie.

Aluron Wirtu Warta Zawiercie – Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:27;27:25;26:24;25:21)

W drugim spotkaniu Cuprum Lubin podejmowało GKS Katowice, prowadzone przez byłego znakomitego siatkarza reprezentacji Polski Piotra Gruszkę. Niespodziewnie to zespół z Lubina okazał się silniejszy i postawił się dobrze dysponowanej w tym sezonie drużynie GKS-u. Solidne przyjęcie i dobra gra w bloku Cuprum Lubin sprawiły, że zespół z Katowic nie mógł znaleźć dobrego sposobu na rywala. MVP tego spotkania okazał się japończyk Masahiro Yanagida.

Cuprum Lubin – GKS Katowice 3:1 ( 23:25;25:18;25:19;25:19)

Trzeci mecz kolejki zapowiadał się na niezwykle emocjonujący i wyrównany. Nic bardziej mylnego. Indykpol AZS Olsztyn to bardzo solidny zespół, z doświadczonym rozgrywającym na czele Pawłem Woickim. Po drugiej stronie siatki olsztynianie mieli PGE Skre Bełchatów, utytułowany klub z wielkimi nazwiskami. Gospodarze tego spotkania mieli przed sobą bardzo trudne wyzwanie, któremu jak sie później okazało, dali radę sprostać. Skra w okrojonym składzie miała ogromne problemy. Spowodowane było to nieobecnością, w wyjściowym składzie Mariusza Wlazłego oraz Artura Szalpuka. Olsztyn pokazał twardą siatkówkę, a dzięki świetnej skuteczności w ataku Jana Hadravy, w połączeniu z doświadczeniem Pawła Woickiego dało Indykpolowi cenne 3 punkty. Najbardziej wartościowym graczem na boisku okazał się rozgrywający Paweł Woicki

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 3:1 (20:25;36:34;25:21;25:15)

W czwartym starciu mierzyła się drużyna ze stolicy, czyli ONICO Warszawa, która grała przeciwko chaotycznemu zespołowi Cerradu Czarnych Radom. ONICO pewnie wygrało to spotkanie 3:0. W pewnym momencie, podczas challengu zgłoszonego przez trenera z Radomia, doszło do nietypowej sytuacji. Piłka po ataku Bartosza Kurka, odbiła się od bloku i niefortunnie dla atakującego, musnęła jego spodenki. Sędziowie tego spotkania orzekli, że Kurek popełnił błąd, przez co ONICO straciło swój punkt. MVP został wybrany libero z Warszawy, Damian Wojtaszek.

ONICO Warszawa – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21;25:19;25:16)

W ostatnim, rozegranym spotkaniu tej kolejki Jastrzębski Węgiel, finalista ostatniego Pucharu Polski podejmował rywala z dolnej części tabeli MKS Będzin. Jastrzębianie nie mieli problemów ze swoim rywalem i pokazali swoją dominacje w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Klasę w rozegraniu pokazał Niemiec Lukas Kampa, który został oceniony jako najbardziej wartościowy gracz spotkania. Widać było sportową złość na twarzach siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, po nieudanym finale Pucharu Polski, co przełożyło się na wynik w lidze. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 3:0.

Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin 3:0 (25:17;25:20;25:21)

Ostatnie spotkanie 17. kolejki rozegrane zostanie 5 marca bieżącego roku pomiędzy Treflem Gdańsk, a ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Będzie to spotkanie starych znajomych, ze sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski sprzed kilku lat, Andrei Anastasiego, byłego trenera reprezentacji Polski , oraz jego asystenta Andrei Gardiniego.