Current track

Title

Artist

Background

11 URODZINY KIELECKIEGO KINA FENOMEN

Napisany przez , 11 grudnia 2019

11 lat minęło od reaktywacji Kina Fenomen w Kielcach. Z tej okazji zaplanowano seans „Łowcy androidów” Ridleya Scotta z 1982 roku.

W grudniu 2008 roku reaktywowano kino w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wtedy pod nazwą Kino WDK, ale 5 lat później przekształciło się w znany nam obecnie Fenomen. Drugie, po Moskwie, najstarsze kino w Kielcach, oferuje niecodzienny repertuar. Inny niż ten, który dostarczają multipleksy. Skupia się w dużym stopniu na obrazach artystycznych i mniej popularnym kinie rozrywkowym. Dla przykładu w tym roku w Kielcach tylko w Fenomenie mogliśmy zobaczyć nagrodzony złotą palmą za scenariusz „Portret kobiety w ogniu”. Organizuje m.in. Dyskusyjny klub filmowy, gdzie każdy po projekcji filmu może o nim porozmawiać, ale nie zapomina też o młodszych czy seniorach. W skrócie – każdy znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim otwiera drzwi przed każdym, kto chce poznawać kino.

Na 11 urodziny Fenomenu zaplanowano seans „Łowcy androidów”. Klasyczny już obraz Ridleya Scotta to futurystyczna opowieść o niepewności własnej tożsamości. Całkiem niedawno, bo w listopadzie br., odbywa się akcja „Blade Runnera”, więc wybór wydaje się być nieprzypadkowy. Jeżeli dzieła Ridleya Scotta nie znasz – masz idealną okazję. Jeżeli znasz, ale (nie) lubisz, to zdecydowanie warto go odświeżyć. Bilety do kupienia TUTAJ.

Sto lat i kolejnych sukcesów od redakcji Radia Fraszka!


Opinie czytelników

Pozostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowanyWymagane pola są zaznaczone *


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Kontynuuj czytanie